Популярне

На Тернопільщині ніяк не відреставрують черговий занедбаний храм

Активісти благодійного фонду «Пам’ять і любов» борються за відродження святого місця на Тернопільщині

У селі Киданці Збаразького району Тернопільської області розташований один з найдавніших храмів регіону – церква святого Димитрія. 400-літня споруда знаходиться в занедбаному стані, проте її реставрація має певні бюрократичні нюанси через статус історичної пам’ятки.

Як повідомили представники благодійного фонду «Пам’ять і любов» на чолі з лідером Андрієм Савчуком, вони вже довгий час домагаються отримання дозволу на реставрацію храму. Після багатьох звернень в облраду споруду таки поставили на баланс історичних пам’яток. Влада області обіцяла відновити церкву та виділити на її реставрацію 300 грн з облбюджету. Проте далі слів діло не дійшло.

Активісти зазначають, що вікова споруда не ремонтувалась більш ніж 100 років. Відновленню підлягає не тільки сама будівля, але й старовинне внутрішнє оздоблення храму. У 90-х роках храм зазнав нападу крадіїв, які поцупили рідкісні ікони. У ці ж роки до святого місця приїздив митрополит Андрей Шептицький.

Василь Швидкий
Всі статті автора

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією