Популярне

Тадж-Махал може повалитися через п’ять років

Мавзолей Тадж-Махал, одне з чудес світу, збудований на згадку коханої дружини імператором Великих Моголів Шах-Джаханом, впаде через п’ять років, заявили індійські вчені.  

«Трагедія неминуча, якщо не буде вжито термінових заходів, щоб зупинити руйнування фундаменту», – заявила ініціативна група вчених, яка звернулася в середу до громадськості Індії із закликом не допустити втрати цієї «безцінної перлини».
Біломармуровий 358-річний мавзолей Тадж-Махал, об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО, визнано найбільш відомою туристичною пам’яткою Індії, яку щорічно відвідують понад чотири мільйони людей. У 2007 році він увійшов до списку Нових семи чудес світу після опитування більш ніж 100 млн осіб.
Проте в цьому випадку краса вимагає занадто великих жертв.
«Тадж-Махал стоїть на краю річки, яка є невідривною частиною його архітектурного дизайну, – заявив професор Рам Нат, один з провідних наукових авторитетів у світі в галузі дослідження спадщини епохи моголів, що поєднує в собі перський, індійський та ісламський архітектурні стилі. – Але колись потужна, повноводна Джамна в останні роки дуже обміліла і тепер «вмирає», а без неї не зможе вижити і Тадж-Махал – будівельники просто не закладали такої можливості у свої розрахунки».
Дослідження показали, що в минулому році руйнування досягло критичної точки: почали з’являтися тріщини під самим куполом, навколо розташованої в центрі гробниці дружини імператора, Мумтаз-Махал, і відтоді рахунок життя мавзолею пішов навіть не на десятиліття, а на роки.
За словами вчених, ще одна грізна ознака наближення лиха – нещодавно виявлений і повільно наростаючий крен чотирьох мінаретів, розташованих по кутах мечеті-поховальні. Така тенденція, як вони вважають, свідчить про те, що до перших серйозних руйнувань сьомого дива світу залишилося, якщо негайно не взятися за справу, від двох до п’яти років.
Тривогу істориків і екологів поділяють законодавчі збори міста Агри, поблизу якого зведено пам’ятник вічної любові. «Пора переходити від констатації фактів до термінових військових дій проти руйнівних сил природи», – заявив депутат парламенту Рамшанкар Катерія.
Однак, на його думку, у битві за Тадж-Махал перший наступ потрібно починати з порятунку Джамни, «важка хвороба» якої позначається не тільки на стані мавзолею, а й на повсякденному житті простих людей, що живуть на її берегах і з кожним роком зазнають все більших втрат через її обміління.
Розповідає Zn,ua.

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією