Популярне

Диплом не гарантує цікаву й високооплачувану роботу

Більшість українських роботодавців не дивляться на диплом. Свою позицію пояснюють тим, що навіть найкращий ВНЗ не замінить досвід і практику, а професійні навички й мотивація важливіші, ніж документ про освіту.

 Про це — в результатах нового дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua
Освіта не є ознакою розуму й тим більше ознакою профпридатності. Так вважають більшість українських роботодавців. Лише один із восьми опитаних бере до уваги диплом при працевлаштуванні в компанію. Двоє із п’яти відповіли, що ВНЗ не має значення, якщо йдеться не про випускників і спеціалістів-початківців. І рівно стільки ж враховують диплом пошукача безвідносно до посади, на яку той претендує.

Свою позицію представники компаній пояснюють тим, що навіть найкращий ВНЗ не замінить досвід і практику, а професійні навички важливіші, ніж документ про освіту. У цьому переконана половина опитаних. Дещо менше половини вважають, що диплом не свідчить про високу мотивацію співробітника. Понад третина побоюються «куплених» дипломів. Але лише десята частина має сумніви щодо якості української освіти.

Серед роботодавців, які враховують диплом при працевлаштуванні в компанію, двоє із п’яти вважають, що освіта є фундаментом для подальшого професійного зростання. Для третини диплом — це підтвердження того, що пошукач здатний до навчання. Кожен четвертий вважає, що наявність документу робить спеціаліста більш конкурентноздатним на ринку праці, а кожен п’ятий упевнений, що вища освіта, як мінімум, свідчить про націленість на побудову кар’єри.
Лише один зі ста опитаних згоден із твердженням, що диплом допоможе отримати престижну й високооплачувану роботу. При цьому один із десяти вважає, що диплом нічого не дає.
 


 

Міжнародний кадровий порталHeadHunter Україна
Всі статті автора

Бізнес

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією