Популярне

Вулицями Тернополя

Тернопіль був ми містом-асорті, якби кожна його вулиця виглядала так, як називається. Безліч стилів, цікавих облич, фасадів, дерев і пам’ятників. Якщо поблукати картою Тернополя, можна натрапити на багато цікавих моментів і комбінацій.

Тернопіль був ми містом-асорті, якби кожна його вулиця виглядала так, як називається. Безліч стилів, цікавих облич, фасадів, дерев і пам’ятників. Якщо поблукати картою Тернополя, можна натрапити на багато цікавих моментів і комбінацій.

От, наприклад, є в Тернополі вулиця Весела. Їй до пари немає вулиці Сумної. І добре. Бо якщо вірити приказці «як корабель назвеш, так він і попливе», то потрібно усе наповнювати позитивом. Навіть таку, здавалося б, дрібничку, як назва вулиці.

Ще на карті Тернополі вдалося знайти такі цікавинки: є в нас вулиці Козацька і Чумацька, є Лісова і Степова (шкода, що Лісостепової не придумали), є Вербова, Вільхова, Вишнева, Березова і Липова, є Молодіжна і Дівоча, є Квітова, Лісова і Паркова, навіть просто Зелена вулиця є. Виявляється, має Тернопіль Піскову і Польову вулиці (а де Ґрунтова і Асфальтова?), десь сховалися Шпитальна і Клінічна. Блукають містом вулиці Спадиста, Глибока і Низинна, тому варто придумати Підйомну, Мілку і Вершинну (чи Верховинну). Багацько в місті вулиць відомих історичних діячів, літераторів, митців. Якщо на кожній із них стоятиме якщо не пам’ятник, а меморіальна дошка, то Тернопіль одразу жартома назвали б архітектурним заповідником.

А тепер уявімо собі, що кожна вулиця виглядає так, як називається. Із такими вулицями, як Піскова, Вербова, Глибока труднощів із асоціаціями не виникає. Зрештою, як і з їхнім реальним оформленням. Адже можна без надмірних зусиль засипати проїжджу частину або тротуар піском чи обсадити липами, вишнями, вільхами. Трохи складніше із абстрактними назвами. Скажімо, вулиця Весела. Тут можна хіба-що влаштовувати конкурс із найдотепніших висловів, малюнків, писаних чи виконаних на асфальті; вулиця Городня взагалі дуже цікава — для її «матеріалізації» доведеться створити польову дорогу і засадити грядками тротуари, щось схоже можна придумати із Садовою. Врожайну засіяти зерновими, Ділову оббудувати офісами і банками. От що можна придумати із вулицями Рівна, Проектна, Листопадова — важко сказати. Тут потрібен фест креатив. Головне, що є ідея. А від думки до діла — один крок.

В. Токай
Всі статті автора

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією