Популярне

В Тернополі і області ввели режим надзвичайної ситуації - що про це каже закон?

В Тернополі і області ввели режим надзвичайної ситуації - що про це каже закон?

20 березня в Заліщиках був виявлений пацієнт, який захворів на COVID-19. У зв’язку з цим, оперативні штаби вирішили ввести в Тернополі та Тернопільській області режим надзвичайної ситуації. Що це означає для мешканців – далі у статті.

Надзвичайна ситуація – це не надзвичайний стан

Надзвичайна ситуація - обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення.

Причиною введення режиму надзвичайної ситуації може бути катастрофа, аварія, пожежа, стихійне лихо, епідемія, епізоотія (заразна хвороба тварин), епіфітотія (заразна хвороба рослин) та інші небезпечні події, що загрожують життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання певній території чи провадження господарської діяльності (ст. 2 п. 24 Кодексу цивільного захисту України)

Надзвичайний стан же носить більш військовий характер, оскільки надає органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого в самоврядування в Україні особливих повноважень для забезпечення безпеки громадян і захисту конституційного ладу. Він обмежує конституційні права населення. Хоча причиною теж можуть бути ситуації техногенного або природного характеру не нижче загальнодержавного рівня, як і спроба захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України. Більш детально про надзвичайний стан читати тут.

Тобто, надзвичайна ситуація може вводитись обласними адміністраціями, місцевою владою чи на певному об'єкті, а надзвичайний стан - ні (лише органами державної влади).

Як надзвичайна ситуація вплине на кожного з нас?

Стаття 21 Кодексу цивільного захисту України надає громадянам право на:

У той же час, жителі також мають певні обов'язки, а саме:

Іноземні громадяни та особи без громадянства під час введення режиму надзвичайної ситуації мають ті ж права і обов'язки, що й українці.

Які додаткові повноваження отримує обласна і місцева влада?

Згідно з Кодексом цивільного захисту України, а саме 71 статті, є визначений алгоритм дій, що робити в ситуації, в якій опинилася місто, область та країна.  Для того, аби вберегти населення від поширення вірусу, міська або обласна влада визначає надзвичайну ситуацію на території міста чи області. Що ж робити далі?

 

Виконавчим органом (виконкомом міської ради та облдержадміністрацією) призначається керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (НС). Залежно від обставин, керівник робіт з ліквідації наслідків НС самостійно приймає рішення щодо:

Після ліквідації наслідків надзвичайної ситуації керівник подає органові, що його призначив, звіт про прийняті рішення і перебіг подій під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Сам керівник несе персональну відповідальність за управління аварійно-рятувальними та іншими невідкладними роботами з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

У свою чергу, керівник формує Штаб з надзвичайних ситуацій (НС) та призначає його начальника, який відповідає за організацію роботи Штабу і координацію аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, виконання розпоряджень керівника з ліквідації НС, ведення оперативно-технічної та звітної документації. Штаб працює у цілодобовому режимі позмінно.

Введення режиму надзвичайної ситуації необхідне для того, щоб мобілізувати зусилля для боротьби з поширенням COVID-19 в Україні. Значних обмежень воно не передбачає. Тому, не панікуйте, дотримуйтесь правил гігієни та виконуйте вимоги карантину.

Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Чер
12
Знайшовши якість і захист: де купити найкращі плівки для ламінування

Чи часто ви знаходите себе у пошуку ідеального рішення для збереження і захисту ваших важливих документів та фотографій? Ламінування є надійним способом зберегти документи від зносу, забруднень та вологості. Якщо ви шукаєте найвищу якість плівок для ламінування, то ви потрапили за адресою! У цій статті ми розкажемо вам про найкращі місця, де можна придбати плівки для ламінування, які гарантовано забезпечать вам бездоганний результат.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією